Maca, znana kot Lepidium meyenii, je včasih imenovana tudi perujski ginseng. Njena domovina so Andi v osrednjem Peruju. Raste v visokogorskih razmerah, na višinah, ki presegajo 3.300 m nadmorske višine, in velja za najvišje rastočo užitno rastlino na svetu. Zaradi številnih lastnosti in uporab postaja vse bolj priljubljena po vsem svetu.
Maca je križnica in je zato sorodna brokoliju, cvetači, zelju in ohrovtu. Ima dolgo zgodovino kulinarične in prehranske uporabe. Glavni užitni del rastline je korenina, ki se pojavlja v več barvah, od bele do črne.
Korenino mace običajno posušijo in zaužijejo v obliki prahu, čeprav je na voljo tudi v kapsulah in kot tekoči ekstrakt. Okus prahu korenine mace opisujejo kot zemeljski in oreškast. Pogosto se dodaja smutijem, ovsenim kosmičem in sladicam.
Učinek korenine mace na izboljšanje libida je najpogostejši razlog za njeno uživanje po svetu. Zaradi visoke vsebnosti mineralov, vitaminov in specifičnih kemičnih spojin maca izboljša delovanje endokrinega sistema, kar neposredno vpliva na splošno stanje telesa, od katerega so spolne funkcije neposredno odvisne.
Poživljajoče darilo narave Korenina mace je splošno znana po svojem poživljajočem učinku in se uporablja kot zdrava alternativa energijskim pijačam ali kavi. Povzroča dolgotrajno, blago stimulacijo, zmanjšuje stres in vas spodbuja k dejavnosti. Fitoestrogeni, ki jih vsebuje rastlina, stabilizirajo raven hormonov ter obnavljajo optimalno počutje.